Ekonomi

Bakan Şimşek’ten Suudi Arabistan’la ilgili açıklama: Harika bir haber

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Riyad’da katıldığı 7. Geleceğe Yatırım Girişimi “Yeni Pusula” temalı programını sosyal medya hesabından paylaştı.

Organizasyona katılmaktan mutluluk duyduklarını belirten Şimşek, şöyle konuştu:

“Suudi Arabistan Krallığını olağanüstü organizasyon ve sıcak misafirperverliğinden dolayı tebrik etmek istiyorum. Etkinlik büyük bir başarıydı. Değerli dostum Sayın Mohammed Al-Jadaan (Maliye Bakanı) ve Sayın Sayın ile de verimli ikili görüşmeler gerçekleştirdik. Khalid Al-Falih (Yatırım Bakanı) Dünyanın dört bir yanından kurumsal liderler ve bankacılarla da birçok etkileşimde bulunduk, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ticaretin ve yatırımların daha da geliştirilmesi yönündeki samimi arzu ve çabaya tanık olduk. Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ticaretin ve yatırımların daha da geliştirilmesi yönündeki samimi istek ve çabaya tanık olduk. Ayrıca son 50 yılda 135 ülkede 486 milyar dolar değerindeki projeleri başarıyla tamamladık. müteahhitler ve onların olumlu karşılaması.”

TURİZMDE İŞBİRLİĞİ MESAJI

Türkiye’nin turizmde dünyanın en iyi 4’üncü destinasyonu olduğunu vurgulayan Şimşek, kardeş Suudi Arabistan’ın iddialı turizm hedeflerine ulaşması için bu deneyim zenginliğinden faydalanılması gerektiğini ifade etti.

Bakan Şimşek, “Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Suudi Arabistan’ın inanılmaz ivmesine ve kullanılmayan potansiyeline ilk elden tanık olduk. Bu mükemmel bir haber. Daha istikrarlı, barışçıl ve müreffeh bir bölge herkesin çıkarınadır.”İfadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu