Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu’ndan yararlanmak için ilk başvuruyu yapan çifte sürpriz telefon görüşmesi yaptı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu’ndan yararlanmak için ilk başvuruyu yapan çifte sürpriz telefon görüşmesi yaptı.

Bakan Göktaş, açıklamasında bugün itibarıyla bakanlığın internet sitesinden başvuruların alınmaya başladığını belirtti.

Aile ve Gençlik Fonu’nda deprem bölgesinin pilot bölge olarak belirlendiğini belirten Göktaş, “İlk aşamada Adıyaman, Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’daki gençlerimizden başvuru alıyoruz. ” söz konusu.

Destekten yararlanmak isteyen vatandaşların detaylı bilgi ve başvuru için bakanlığın internet sitesini ziyaret edebileceklerini belirten Göktaş, şöyle konuştu:

“Özellikle deprem bölgesinin şartlarını gevşettik ve farklı tuttuk. İlerleyen süreçte programı tüm gençlerimizi kapsayacak şekilde ülkemiz geneline yaygınlaştıracağız. Gençlerimizin hem evlilik hayallerine hem de farklı projelerine destek olmayı hedefliyoruz. “

Fona ilk başvuruyu yapan Mehmet Mustafa Kılıç ve nişanlısı Kevser Kaptan’ı sürpriz bir telefonla aradığını belirten Göktaş, “Onlara evlilik yolculuklarında mutluluklar dileyerek heyecanlarına ortak olduk. Bu büyük bir mutluluk. gençlerimizin evlilik hayaline destek vermek istiyoruz. Aile ve Gençlik Fonu’ “Evlenecek gençlerimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Sürpriz telefon görüşmesi

Bakan Göktaş’ın telefon ettiği Mehmet Mustafa Kılıç, çalışmalardan dolayı Göktaş’a teşekkür etti. Söz konusu projenin evlenmesini beklediklerini belirten Kılıç, “Aile ve Gençlik Fonu’ndan sağlanacak destek nedeniyle evlilik tarihimizi öne aldık.” söz konusu.

Kılıç, Göktaş’ın başvuru adımlarına ilişkin sorusunu şöyle yanıtladı: “Başvurumuzu çok kolay bir şekilde tamamladık.” o cevapladı.

Kılıç, 13 Temmuz’da kendisini düğüne davet ettiğinde Göktaş, “Bu mutlu günde yanınızda olmak isterim” dedi. söz konusu.

Başvuruların ardından bir değerlendirme süreci olduğunu hatırlatan Göktaş, “Umarım başvurunuz onaylandıktan sonra evlilik için gerekli adımları atarsınız.” dedi.

Kılıç’ın annesi de telefonda görüştüğü Bakan Göktaş’a teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu